Hakkımızda
Tamamlanan Projeler
Haberler
Referanslar
İletişim
TR

Haberler

Sektörel Haberler
ATO BAŞKANI BARAN, ATO ÜYELERİNİN "KREDİ KARTI İLE SGK PRİM ÖDEMELERİNDE FARK ALINMAMASI" TALEBİNİ SGK BAŞKANI KAYA'YA İLETTİ.

7 Aralık 2023- Ankara Ticaret Odası (ATO) Yönetim Kurulu Başkanı Gürsel Baran, Sosyal Güvenlik Kurumu'nun (SGK) hizmetlerinde işverenlere sağladığı kolaylıklardan memnuniyet duyduklarını belirterek, kredi kartı ile prim ödemelerinde komisyon alınmamasını istedi. Baran, "Ben mükellefim, Sosyal Güvenlik Kurumu'na prim ödemelerimi yapacağım nakit param yok, kredi kartı ile ödeme yapmak istiyorum. Bunun için yüzde 4'e varan komisyon farkı isteniyor. Kredi kartı ile komisyon alınmadan prim ödeme imkânı tanınmasını istiyoruz" dedi.

 

ATO Yönetim Kurulu Başkanı Gürsel Baran, SGK Başkanı Dr. Raci Kaya'ya hayırlı olsun ziyaretinde bulundu. SGK Başkanı Kaya'nın makamında gerçekleşen ziyarette konuşan Baran, vatandaşlara geniş kapsamlı hizmetler sunan Sosyal Güvenlik Kurumu'nun sürekli yükselen hizmet kalitesinden memnuniyet duyduklarını ifade etti. SGK primlerini erken ödeyen işverenlere indirim uygulandığını kaydeden Baran, bu uygulamanın mükelleflerin ödeme eğilimlerini artırdığını söyledi.

Kredi kartı ile prim ödemelerindeki yüksek komisyon oranlarına düzenleme isteyen Baran, "Ben mükellefim, Sosyal Güvenlik Kurumu'na prim ödemelerimi yapacağım, nakit param yok, kredi kartı ile ödeme yapmak istiyorum. Bunun için yüzde 4'e varan komisyon farkı isteniyor. Bu konuda ATO üyelerinin talepleri var. Kredi kartı ile sosyal güvenlik primi ödemelerinde bankaların komisyon almadan işlem yapmasını istiyoruz" diye konuştu.

 

Baran, konuşmasında, sosyal güvenlik destekleri, kayıt dışılık başta olmak üzere ATO üyelerinin gündeminde yer alan konuları da aktardı. SGK Başkanı Kaya da konuşmasında SGK'nın çalışmaları hakkında bilgi verdi. Ziyarette, Baran'ATO Genel Sekreter Vekili Ahmet Güran ile ATO İDEA Şirketi Genel Müdürü Gaye Yardımcı eşlik etti.

Detaylı Bilgi >
Gazze’ye 2. İnsani Yardım Gemisi

Gazze halkına ulaştırılmak üzere 29 Kasım’da Mersin’den demir alan ve 1.500 ton insani yardım malzemesi taşıyan ikinci insani yardım gemimiz Mısır’ın El Ariş Limanına ulaştı.

 Bestekar isimli 2. gemimiz ile;

 • 7.400 uyku tulumu
 • 49 jeneratör
 • 7 ton tıbbi malzeme
 • 13.860 battaniye,
 • 6 ambulans
 • 74 ton içme suyu
 • 250 çadır
 • 507.400 gıda kolisi
 • 50.000 giyim
 • 300 ranza
 • 1 forklift ve
 • 70.660 hijyen seti malzeme bölgeye ulaştırılmış olacak.

 Gazze için bugüne kadar toplamda 12 uçak ve 2 gemi dolusu insani yardım malzemesi Mısır’ın El Ariş kentine sevk edildi.

"İyilik yolunda, hep bir arada" anlayışıyla, destek veren tüm kurumlarımıza, sivil toplum kuruluşlarımıza ve aziz Milletimize teşekkürlerimizle...

Detaylı Bilgi >
Gönüllülük Hikâyeleriyle Kalpleri Isıtanlara Kızılay’dan Ödül

Kızılay, iyilik hikâyeleriyle toplumda fark yaratarak gönüllülük hareketinin parçası haline gelen iyilikseverleri, 3’üncü kez düzenlediği Kırmızı Yelek Uluslararası Gönüllülük Ödülleri’nde onurlandırdı. Yüzyılın afetinde yaptıkları iyilikler ve gönüllülük çalışmalarıyla ödüle layık görülenlerin hikayeleri, törende duygu dolu anlar yaşattı.
 
Gönüllü ağını ve hizmetlerini yaygınlaştırmak, iyilik hareketinin neferlerini daha da artırmak amacıyla çalışmalarını büyük bir özveriyle yürüten Kızılay, 5 Aralık Dünya Gönüllüler Günü kapsamında İstanbul’daki Haliç Kongre Merkezinde organize ettiği Kırmızı Yelek Uluslararası Gönüllülük Ödülleri’ni sahiplerine takdim etti. Kızılay, ulusal ve uluslararası alanda gönüllülük kültürünün bir toplum değeri olarak yaygınlaştırılması için iyilik hikâyelerinin ortaya çıkarmak, ödüllendirmek ve toplumla buluşturmak amacıyla 2021’den bu yana Gönüllülük Ödülleri veriyor. Hanımefendi Emine Erdoğan törene gönderdiği mesajda; “Milletimizin vicdanı olan Kızılayımızın çatısı altında buluşan gönüllülerimiz bir buçuk asırdır dünyaya şefkat elini uzatmakta. Bu sayede ülkemiz insani yardım alanında en cömert ülke olma onurunu göğsünde taşıyor. Asrın felaketinin asrın dayanışmasına dönüşmesi bu cömertliğin yankısıdır” dedi. Türk Kızılay Genel Başkanı Prof. Dr. Fatma Meriç Yılmaz’ın ev sahipliğinde afet hikayelerine yer verilen törene Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanı Mahinur Özdemir Göktaş da katıldı.
 
“Kızılayımızın gönüllüleri çalışmaya devam ediyorlar”
 
Bilgisini, zamanını ve emeğini ihtiyaç sahipleri için hiçbir karşılık beklemeden feda eden canını dişine takan binlerce iyilik kahramanıyla bir arada olduklarını vurgulayan Genel Başkan Prof. Dr. Fatma Meriç Yılmaz, “Gönüllü; bilgisini, zamanını, emeğini bir iyiliğe dönüştürmek için, toplum yararına bir hedefe ulaşmak amacıyla hiçbir karşılık beklemeden, gönülden çalışan kişi anlamına geliyor. Bugün burada Kızılayımızın geleceği, ümidi, göz nuru Genç Kızılay gönüllülerimizle bir aradayız. Bugün burada şefkat ve merhamet eli, Hilalin kadınlarıyla, Kızılay kadın teşkilatı gönüllülerimizle bir aradayız. Her engeli aşarız, nerede ihtiyaç varsa koşarız diyen Engelsiz Kızılay teşkilatıyla bir aradayız. Bugün burada sahada hep el ele çalıştığımız, bizlere her zaman güç veren kardeş kuruluşların gönüllüleriyle bir aradayız. Kızılay, 155 yıllık bir iyilik ve merhamet çınarı. Kızılay’ı 155 yıl önce bir grup gönüllü hekim kuruyor. Sonra biz her ihtiyaç sahibine ulaşmalıyız diyen iyilik neferleri, o gönüllülere ekleniyor. Binler yüzbinlere ve milyonlara ulaşıyor. Bugün Kızılayımızın gönüllüleri, çok güçlü bir şekilde çalışmaya devam ediyorlar. 155 yıldır Kızılayımıza hizmet verenleri rahmet ve minnetle anıyorum. Dünyanın dört bir yanında sahada emek veren gönüllüleri selamlıyorum.” dedi.
 
“Bugün, gönüllüğe ihtiyaç her zamankinden daha fazla”
 
Başkan Yılmaz; “Dünya değişiyor. Küresel ısınma sonra iklim değişikliği sonra da iklim krizi dendi. Her gün başka bir felakete uyanıyoruz. Deprem sel kuraklık, ekonomik kriz. Bunlar yetmiyormuş gibi bir de insan eliyle insan kaynaklı savaşlar afete dönüştürüyor. İhtiyaç sahiplerinin sayısı artıyor. Dünya değişti insanlar değişmedi mi? Biz de maalesef hem iyi yönde hem kötü yönde biz de değiştik. 2000’lerden önce mahalleler vardı, herkes birbirini tanırdı, birbirimize yardıma koşardık. Ama bugün biz gerek sitelerde gerek gökdelenlerde birbirini tanımayan komşularla bir arada yaşıyoruz.  Evin içinde bile birbirimizle konuşmadığımız yalnızlığa doğru göç ettik. Elimizdeki telefonlarla haberleri sosyal medyadan okuduk, daha da acısı tepkimizi sosyal medyadan tepki vermek yeter sandık. Dolayısıyla bugün, gönüllüğe ihtiyaç her zamankinden daha fazla. Hem ihtiyaç sahibi fazla hem de gönüllüğe vermemiz gereken emeğe olan ihtiyaç daha fazla. Ama ne mutlu ki bugün gönüllülerimiz daha güçlü, sayı olarak çok daha fazla. Gönüllülerimiz daha güçlü ve daha bilinçli. Bu yüzden hepiniz teşekkür etmek istiyorum.” diye konuştu.
 
“Bu seneki ödüllerimizi afet hikayelerine ayırdık”
 
Bu yıl yüzyılın en büyük felaketinin yaşandığını aktaran Yılmaz, “11 ilimiz yıkıldı, 13 milyon insan ihtiyaç sahibi haline geldi. Büyük bir acı yaşadık. Gördük ki, biz millet olarak birbirini seven birbirimize el uzatan bir milletiz.  60 bin gönüllümüz başından sonuna kadar bizlerin yanında oldu ve Kızılay ekiplerine destek verdi. Gonulluol.org’dan çağrıya çıktık. Yüzlerce aşçı biz geliriz dedi. Doktorlar ve hemşireler gönüllü geldi. Her çağrımıza cevap verdiler. Biz hiç kimseyi arkada bırakmadık. Biz el ele çok şükür bugünlere geldik.  Bu seneki ödüllerimizi afet hikayelerine ayırdık. Çok fazla hikaye vardı, seçerken çok zorlandık. Binlerce hikayenin içinden bir seçki olacak. Ödülleri tüm gönüllüler adına vereceğiz. Gelecek sene geldiğinizde kalbinizdeki iyiliği herkese bulaştırmış olmanızı diliyorum” diye konuştu.
 
“Kırmızı yelekliler her zaman bizim gizli kahramanlarımız”
 
Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanı Mahinur Özdemir Göktaş da “Her biri birer kahraman, iyilik timsali, insanlığın yüz akı olmuş “kırmızı yeleklilerle” dolu bu salon, Türkiye’nin geleceğine, insanlığın geleceğine, merhametin bu topraklarda nice yıllar hüküm süreceğine dair olan inancımın tazelenmesine vesile oldu. İyi ki varsınız. Biliyorsunuz bizim Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanlığının da “kırmızı yeleklileri” var. Ancak ben birbirimizi ayırt etmiyorum. Türk kültüründe heyecanın ve kudretin sembolü olan kırmızı renk Anadolu insanının yardım için çırpınan yüreğinin nişanesi olmuş. İyilik yapmanın gönülden geldiğini, samimiyet gerektirdiğini, aşk ile yapılan her işin hayırla sonuçlandığını bizlere yaşayarak, yaşatarak kanıtlayan “kırmızı yeleklileri” her zaman bizim gizli kahramanlarımız olarak gördüm. Her biriniz bu güçlü ordunun vazgeçilmez bir neferi olarak çok büyük takdiri hak ediyorsunuz. Başta Türk Kızılay Genel Başkanımız olmak üzere organizasyonda emeği geçen herkese teşekkürlerimi sunuyorum” ifadesinde bulundu.
 
Kızılay’ın Gönüllü Ordusu Binlerce Kişiye Ulaştı
 
Dünyada alanında örnek olan Gönüllü Yönetim Sistemi “gonulluol.org” sayesinde afet ve acil durum, çevre, kan bağışı ve gençlik gibi alanlarda gönüllü ordusuyla var gücüyle çalışan Kızılay, 60 bin gönüllüsüyle 2023 yılında 6 Şubat depremleri başta olmak üzere tüm afetlerde destek verdi. Türkiye dâhil 21 ülkeden seçilen sivil toplum örgütü, medya kuruluşu, ulusal dernek ve kişiler arasından önemli isimlere ödüller verildi. Jüri üyeleri; Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanı Mahinur Özdemir Göktaş, Gençlik ve Spor Bakan Yardımcısı Av. Doç. Dr. Safa Koçoğlu, Kızılay Genel Başkanı Prof. Dr. Fatma Meriç Yılmaz, AFAD Başkanı Okay Memiş, Yeşilay Genel Başkanı Prof. Dr. Mücahit Öztürk, IFRC Türkiye Delegasyon Başkanı Jessie Thomson, AA Genel Müdürü Serdar Karagöz, THY Genel Müdürü Bilal Ekşi, Sivil Toplumla İlişkiler Genel Müdürü Mustafa İspirgil, Prof. Dr. Erol Göka, Prof. Dr. Nihat Erdoğmuş, CNN Türk Genel Müdürü Murat Yancı, 24 TV Genel Yayın Yönetmeni Ömer Özkök, Araştırmacı Gazeteci Müge Anlı’dan oluştu.
 
İyilik Hikâyeleriyle Kalplere Dokunan Gönüllüler
 
Gonulluol.org’u en aktif kullanan Genç Kızılay Topluluğu ödülünü Diyarbakır Şube Başkanı Mesut Işık Genç Kızılay Başkanı Ömer Faruk Çalışkan’ın elinden aldı. Gonulluol.org’u en aktif kullanan Engelsiz Kızılay Topluluğu ödülünü Kızılay Urla Engelsiz Topluluğu Başkanı Aynur Ünsal ve ekibi, Türk Kızılay Genel Sekreteri Murat Ellialtı’nın elinden aldı. Kızılay Urla Engelsiz ekibi, Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanı Mahinur Özdemir Göktaş’a hediye de verdi. Gonulluol.org’u en aktif kullanan Kızılay Kadın Topluluğu ödülünü Kızılay Kadın Kartal Başkanı Ayşe Neşe Kartal, Yönetim Kurulu Üyesi ve Kızılay Kadın Koordinasyon Başkanı Av. Esra Özkoç’un elinden aldı. Özkoç, Kızılay kadınlarının kırmızı yelek şeklinde ördüğü anahtarlıkları da göstererek teşekkür etti. Gonulluol.org’u en aktif kullanan Kızılay İlçesi ödülünü Kızılay Fatih Şubesi Başkanı Mustafa Türk, Türk Kızılay Genel Sekreter Yardımcısı Şükrü Can ve Yönetim Kurulu Üyesi Emre Koç’un elinden aldı. Gonulluol.org’u en aktif kullanan Kızılay İl Merkezi ödülünü Hatay Şubesi Başkanı Kudret Özbakış, Genel Başkan Yardımcısı Ramazan Saygılı ve Denetim Kurulu Başkanı Prof. Dr. İsmet Durmuş’un elinden aldı. Nüfusu Oranına Göre En Fazla Gönüllü Sayısı Olan Kızılay İlçe Şubesi ödülünü, Akdağmadeni Şubesi Başkanı Murat Kocagül, Yönetim Kurulu Üyeleri Yasir Yılmaz ve Yener Tanık’ın elinden aldı.
 
Nüfusu Oranına Göre En Fazla Gönüllü Sayısı Olan Kızılay İl Merkez Şubesi ödülünü Erzincan Şubesi adına Şerife Kaya, Yönetim Kurulu Üyeleri Mustafa Sarılar ve Zübeyde Çelik’in elinden aldı. Gonulluol.org üzerinden en fazla göreve katılan gönüllü ödülünü Melek Turan, Genel Müdür Dr. İbrahim Altan’ın elinden aldı.
 
Duygulandıran Gönüllülük Hikayelerinin Sahiplerine Ödülleri Verildi
 
Kızılay Özel Ödülü, Kızılay gönüllüsü Nurican Gök’ün oldu. Geçirdiği trafik kazası sonucu hayatını kaybeden Nurican’ın ödülü, Genel Başkan Yılmaz tarafından Anne Babası Nevriye ve Kemal Gök’e verildi. Yılmaz, “Burada sizlere evlatlık yapacak binlerce Nurican var. Bizim bir aile olduğumuzu unutmayın” dedi. 
 
Afetin Gönüllüsü ödülü, enkazdan çıkıp iyileştikten sonra yardıma koşan ve kafasından çıkan buharla anılan Mustafa Aydın’a jüri üyelerinden AFAD Başkanı Okay Memiş tarafından verildi. Son dönemdeki doğal afetlerden söz ederek tüm gönüllülere teşekkür eden AFAD Başkanı Memiş, dünya çapındaki en büyük afet koordinasyonunu yürüttüklerini açıkladı.  Kızılay Kızılhaç Kırmızı Aile Gönüllüsü Ödülü, IFRC Türkiye Delegasyon Başkanı Jesse Thomson tarafından Kırgızistan Kızılayı’ndan Mamazhakyp Uulu Ashim’e verildi. Evrensel Gönüllü Ödülü ise Azerbaycan’dan aracına yardım malzemelerini yükleyerek taşıdığı aracıyla Türkiye’ye gelen Azeri kardeşimiz Server Beşirli’ye Thomson tarafından verildi.
 
Sivil Toplumun Gönüllüsü dalında ödüle layık görülen Türkiye Dağcılık Federasyonu Başkanı Ersan Başar ile Türkiye Aşçılar Federasyonu Başkanı Zeki Açıkgöz’e, ödülleri Sivil Toplumla İlişkiler Genel Müdürü Mustafa İspirgil tarafından verildi. Kurumsal Gönüllü Ödülleri ise personelini gönüllü olarak yardıma gönderen LCWaikiki adına CEO Yrd. Halil İbrahim Ayaşlı’ya Akademisyen Prof. Dr. Nihat Erdoğmuş tarafından verildi.  Ziraat Katılım Genel Müdürü Metin Özdemir de Kurumsal Gönüllü Ödülünü Genel Müdür Altan’ın elinden aldı. Medya Gönüllüsü Ödülü’nü Gazeteci Fulya Öztürk, Genel Başkan Yardımcısı Saygılı’dan aldı. Milli Futbolcu Mehmet Topal da Sporun Gönüllüsü Ödülü’nü Gençlik ve Spor Bakan Yardımcısı Safa Koçoğlu’dan aldı.
 
İstanbul’dan Malatya’ya gönüllü olarak giden, 25 gün gece gündüz çalışan, gassallık yapan Melike Esra Çağman’a Afetin Gönüllüsü Ödülü, kendi imkanlarıyla deprem bölgesine giden Ercan Kubaş’a da Engelleri Aşan Gönüllü Ödülü, Bakan Göktaş ile Genel Başkan Yılmaz tarafından verildi. 
 
Hastanede sarsıntı esnasında çocukları kucağına alarak çıkaran Hemşire Şeyma Alakuş’a, İlham Veren Gönüllü Ödülü, Bakan Göktaş ile Genel Başkan Yılmaz tarafından verildi. 
 
Genel Başkan Yılmaz ayrıca Bakan Göktaş’a Kızılay Kadın gönüllülerinin el emeği Örgü Kırmızı Yelek hediyesini takdim etti. Kızılay Yönetim ve Denetim Kurulu Üyeleri, Kızılay Yatırım yöneticileri, Genç Kızılay, Kızılay Kadın, Kızılay Engelsiz gönüllüleri, şubeler, sivil toplum kuruluşları ile gönüllüleri, misafirler ve basın mensuplarının katıldığı tören sahnede çekilen büyük aile fotoğrafıyla sona erdi.

Detaylı Bilgi >
Haberler
VNG EKSPRES KARGO YÖNETİM KURULU BAŞKANI HALİL ATAOĞULLARI
''Türkiye Karayolu Taşıma Faaliyetinde Bulunan Tır, Kamyon, Kamyonet Grubunda Ki Yük Taşıyan Araçlarımızın Plaka Değeri Olmalı Tescillenmeli. Memurluktan Emekli Olan ve Meslek Grubundan İhraç Edilen Kişilerin Lojistik Sektörüne Katılmalarını Önlemeliyiz.``
VNG EKSPRES KARGO Olarak Türkiye Geneli Tedarik Zincirimizi 2023-2024 Geçiş Yılında 1692 Kişilik Uzman Yönetici`den 1869 Kişi Uzman Yönetici Sayımızı Yükselttik. Bunun Yanında Aktarma Merkezlerimiz Ve Lojistik Operasyon Merkezlerimiz Maraton Seviyesini 3 üncü Dereceden 4,8 Dereceye Ulaştırmıştır.
Türkiye Cumhuriyeti Devletinin Lojistik Sistematiği Coğrafi Konumu İle Birlikte Karayolu, Denizyolu, Havayolu Adeta Dünya da 1 inci sırada yer almıştır. İhracat Ve İthalat Türkiye`den Başlangıç Sağlayarak Avrupa VE Orta Asya Olmak Üzere Ciddi Bir Rol Üstlenmektedir. Tüm Taşıyıcı Meslektaşlarımızın Bu Bilinçle Hareket Etmelerini Yarınlarının Çok Kıymetli Ve Verimli Olacağını Bildirmek İsterim.
© Copyright Vng Ekspress Kargo 2016 - 2023. All right reserved.